Перейти до вмісту
Добірка від Kite: незвичайні шкільні правила з усього світу

Добірка від Kite: незвичайні шкільні правила з усього світу

Середина липня — час, коли батьки починають збирати дітей до школи. Потрібно встигнути купити рюкзак, шкільну канцелярію, спортивну форму, зручне взуття… та багато інших необхідних речей. Погодьтесь, список покупок збільшується з кожним днем. Без паніки! Зупиніться та видихніть. Щоб відволіктися, спеціально для вас ми підготували цікаву підбірку незвичайних шкільних правил з різних куточків світу. Деякі з них досить дивні та здається що це вигадка. Але повірте, ці правила існують та діють!

Традиції та правила японських шкіл

Почнемо зі шкіл Японії. У перший клас японських дітей відправляють у віці 5-6 років. Навчальний рік починається у квітні. Вважається, що це найсприятливіший період для початку нового етапу в житті. Школа в Японії традиційно ділиться на три ступені: початкову, середню та старшу. Але є відмінності. Японські учні відрізняються неймовірною працьовитістю. У середній школі у дітей з'являється багато нових предметів та тонни домашніх завдань. Вихідні та канікули японські школярі, як правило, витрачають на навчання та підготовку до іспитів. Вони мало відпочивають і старанно працюють, як маленькі бджілки, щоб виправдати сподівання батьків.

Найдивнішим правилом в японських школах є заборона на фарбування волосся. Приблизно в 57% державних шкіл Токіо учням забороняється фарбувати волосся. Школярі зобов'язані довести, що їх колір волосся є натуральним. А якщо виникають будь-які сумніви, учитель має право вимагати у батьків дитячі фотографії учня. Чому ж так? Вся річ в культурі. Японці приділяють увагу одноманітності. Навіть незначні відхилення від норм одразу впадають в очі, засуджуються і критикуються.

Обов'язковий денний сон в китайських школах

Унікальне правило діє в школах Китаю. Тут учням дозволено робити 30-хвилинні перерви на сон в середині дня. Вчителі впевнені, що це допомагає краще засвоювати інформацію, покращує пам'ять та концентрацію. Учні молодших класів можуть спати прямо на партах і навіть приносити з собою плед та подушку. Учням старших класів дозволено спати в положенні сидячи.

Круте правило, але в ньому є і негативний бік. Частий сон в сидячому положенні погано впливає на здоров'я хребта та може стати причиною проблем зі спиною.

Що нового у в'єтнамських школах?

У В'єтнамі в дитячих садках і школах з'явилося цікаве нововведення — заняття йогою. Уроки проходять в позі лотоса. Дітям розповідають мудрі притчі. В середньому в тиждень діти займаються йогою близько години. Якщо є бажання, можна обрати йогу в якості додаткових занять. Експерти у сфері освіти впевнені, що регулярні заняття йогою зменшують тривожність, знімають стрес, допомагають поліпшити концентрацію, пам'ять та увагу. Все це позитивно позначається на навчанні.

Дивні шкільні правила у Великобританії

Влада Великобританії забороняє школярам у віці від 11 до 18 років використовувати сленг. У школах заборонені будь-які скорочення і навіть неформальні привітання у вигляді «Привіт» та «Бувай». Чиновники вважають, що діти повинні розмовляти тільки літературною англійською мовою. Це допоможе підвищити культуру мови та розширити словниковий запас школярів.

В деяких школах Англії починають забороняти дітям заводити кращих друзів. Психологи запевняють, що дитина краще розвивається і росте, якщо у неї багато друзів, а не один. Цю ініціативу підтримує багато батьків. Крім того, діти, у яких немає кращих друзів, відчувають себе більш впевнено та не комплексують з цього приводу.

Привіт з американської школи!

У школах Нью-Йорка є список заборонених слів, які не можна використовувати в стандартних тестах. Перелік був складений та затверджений Департаментом освіти. У стоп-лист увійшли такі слова, як злидні, розлучення, хвороба, бідність. Вважається, що у багатьох дітей вони викликають негативні емоції. Також не можна писати словосполучення «день народження», оскільки в багатьох класах є діти з сімей свідків Єгови, у яких не заведено святкувати це свято.

Гордістю американської освіти виступає школа Watershed. Головною особливістю цього навчального закладу є унікальна програма Farm to table, в межах якої діти відправляються на справжню ферму і вчаться тому, як все працює. Такі навчальні експедиції шалено подобаються дітям! До того ж, вони вважаються одним з найпродуктивніших методів сучасної освіти. Наприклад, архітектуру учні вивчають не з підручників, а відправляються на екскурсію. Уроки біології та географії проходять на природі.

Корисний досвід французів

Французькі школи можуть похвалитися двадцятибальною системою оцінювання. Творці такої шкали вважають, що вона дозволяє краще та більш об'єктивно оцінювати знання кожного учня. Тут халява не пройде!

Раніше було помічено, що при п'ятибальній системі вчителя часто підтягували оцінки своїм улюбленим учням або усвідомлено занижували бали неприємним їм школярам. З новою системою можна більш точно визначити старання та рівень знань!

В кінці семестру батьки отримують табель успішності дитини на пошту з повним переліком предметів та оцінками з округленням до сотих. Також є колонки з балами за попередній семестр для оцінки динаміки, а знизу вказуються середні оцінки всіх учнів класу. Такий спосіб подачі інформації допомагає мамам і татам стежити за успіхами та невдачами їхніх дітей.

Протистояння в українських школах

В Україні довгий час найбільш обговорюваною темою серед школярів та їхніх батьків було введення обов'язкової шкільної форми. Це питання регулярно викликало шквал емоцій та затяті суперечки. З'явилося два табори. Одні вважали, що форма — це чистої води дискримінація. Інші наполягали на тому, що форма зрівнює школярів, нікого не виділяє та дисциплінує. Спори дійшли навіть до президента України! У червні активісти зареєстрували петицію, зібрали потрібну кількість підписів, В.Зеленський розглянув це питання та скасував норму. Сьогодні шкільна форма в українських школах є не обов'язковою. Зверніть на це увагу і викресліть цю позицію зі списку покупок до першого вересня!

Схожі публікації

Як дитині знайти друзів у школі та почуватися впевнено
Як дитині знайти друзів у школі та почуватися впевнено

Важливо пам’ятати: школа — це не тільки про навчання, а й про формування соціальних навичок.

Читати статтю
Сучасні правила етикету для дітей
Сучасні правила етикету для дітей

Вчити правила етикету з дітьми найкраще в ігровій формі, дотримуючись схеми: «Розповісти — показати — зробити разом». Гарні манери завжди...

Читати статтю
Drawer Title

Kite використовує cookie-файли для підвищення ефективності роботи з сайтом. Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів. Детальніше в Політиці конфіденційності.

Подібні продукти