Як зібрати набір першокласника. Найпоширеніші помилки мам
Чому навчають у школі? Тільки віднімати і множити? Всупереч поширеним стереотипам, школа — не тільки джерело знань. Вона — більш складне і багатогранне явище, часто виступає в ролі тренера по спілкуванню, педагога по стійкості до стресів і гуру винахідливості. Мами повинні передбачити все: підготувати чадо і до навчального процесу, і до правил життя всередині шкільних стін. Але спочатку — заготовляємо канцелярський арсенал, він же — набір першокласника.

Підготовка до навчального процесу
Як в піраміді Маслоу: спочатку потрібно подбати про базові матеріальні потреби. Адже коли ранець зібраний і до школи все готово, можна зі спокійною душею приступити до інших аспектів дошкільної підготовки.
Збираємо портфель. Набір першокласника — список
(Можна роздрукувати, щоб нічого не забути і відзначати галочками куплене.)
На кожен день
- Ортопедичний рюкзак Kite
- Пенал-книжка для початкової школи
- Папка для зошитів
- Зошити в клітинку та косу лінію (по 5-10 шт.) + Обкладинки
- Зошит для іноземної мови
- Сумка для змінного взуття
- Обкладинки для підручників
- Графітні (прості) олівці середньої м'якості — 3 шт.
- Сині кулькові ручки — 4-5 шт.
- Лінійка
- Ластик
- Точилка
- Ланчбокс
- Пляшка для води
- Канцелярський стакан
На уроки праці
- Папка для праці
- Пластилін
- Пластикова дощечка для ліплення і набір стек
- Кольоровий папір і картон
- Клей олівець
- Ножиці
- Фартух
- Настільна підкладка
Для малювання
- Альбом для малювання
- Кольорові олівці
- Набір фломастерів
- Акварельні фарби (або гуаш)
- Палітра для змішування кольорів
- Стакан-непроливайка
- Пензлик
Набір першокласника Kite — це не тільки якісна канцелярія для школи. Це — можливість зібрати капсульну колекцію шкільного приладдя в єдиному стилі з улюбленим героєм, а також — запаморочливий асортимент товарів для навчання і творчості.
Психологічна підготовка дитини до школи
5 найпоширеніших помилок мам першокласників
- Недооцінювати побутові та комунікативні проблеми школяра
«Школа = знання» — думаємо ми. І 100% часу для підготовки витрачаємо на те, щоб вивчити алфавіт, натренувати руку для письма та підтягнути словниковий запас з англійської. У підсумку: ми спокійні, що дитина приходить в школу ерудованим інтелектуалом. Але, незважаючи на успішність в арифметиці і читанні, першокласник може зазнавати труднощів у елементарних повсякденних питаннях. Наприклад, на сімейному застілля все дружно сміялися над різким жартівливим вигуком, а на уроці така імпровізація відбилася суворим зауваженням.
Рішення: У ненав'язливій ігровій формі ознайомити дитину з правилами поведінки в школі і пропрацювати план дій в елементарних і казусних ситуаціях: що робити, якщо забув спортивну форму, заблукав в шкільному коридорі, отримав зауваження від вчителя або підніжку від однокласника.
- Зводити успішність в культ
Ми можемо самі не помічати того, як провокуємо у дитини невроз на грунті досягнень, з порога борючись його питаннями: «Як успіхи?», «Що отримав?», «Учитель хвалив?». Успіх — це чудово, але не потрібно зациклюватися на ньому. У житті всяке буває: і злети, і падіння: до всього можна ставитися з частинкою здорової іронії.
Рішення: Донести до дитини, що зауваження і невдачі — це не привід засмучуватися і опускати руки, а неминучий трамплін на шляху до особистісного зростання. Блискучі результати в школі — це дуже добре, але крім них є й інші сторони життя: спілкування, дружба, здоров'я, хобі і т.д. А самі — придушуємо в собі перфекціоніста і згадуємо себе в шкільні роки.
- Робити все за дитину
Пам'ятаєте той незграбний момент, коли ваш 7-річний однокласник приходив на урок малювання з написаною вдома точною копією пейзажу Ван Гога? «Сам малював?» — «Та так, мама допомагала». Все б нічого, якби його попередні роботи в класі не були виконані в стилі «палка-палка-огірочок».
Батьки, бажаючи допомогти своєму чадові, нерідко перегинають палку, виконуючи всю роботу за нього. Від елементарного «застелити ліжко і скласти речі в шафу» до рішення заданих додому вправ. Сюди ж можна віднести і тотальний контроль за виконанням домашнього завдання.
Рішення: Дітям потрібно більше свободи для формування відповідальності. У пташеняти не зміцніють крила, якщо воно не буде пробувати літати самостійно. Дитина ніколи не освоїть важливі для життя навички, якщо ви будете вчитися за нього.
- Перевантажувати дитину
Танці, малювання, шахи, плавання, фехтування, англійська, французька, іспанська, карате, вокал, хокей, скрипка, флейта, теніс, драмгурток... Це не рандомний набір слів, у деяких дітей так виглядає звичайний розклад секцій на тиждень. І це — після 5-6 шкільних уроків. Всебічний розвиток дуже корисний, але важливо дотриматися балансу і не «перегодувати» дитину секціями.
Рішення: Розвиваємо таланти чада по максимуму, але робимо це грамотно і делікатно. Заняття повинні чергуватися з повноцінним відпочинком, розумова робота — з фізичною. Основна увага —найулюбленішим хобі дитини, а не батьків.
- Применшувати значення творчості
Багатьом з дитинства закладали думку про те, що образотворче мистецтво, музика та інші види творчості — це не серйозно. Мовляв, точні науки «головніші» і пріоритетніші, а все інше — просто корисна розвага. Давно пора розвінчати цей міф. Творчість потрібна не тільки для цікавого проведення часу. Це найпотужніший інструмент для розвитку інтелекту, зниження стресу і реалізації талантів. Більш того, безліч сучасних затребуваних професій засновані на вмінні малювати, компонувати кольори і т.д.
Рішення: не перешкоджати творчим поривам дитини, а підтримувати юного художника. Фарби, олівці, пластилін, альбоми: все це повинно бути дбайливо підготовано.
З Kite всі сторони підготовки до школи — в радість.