Перейти до вмісту
Як визначити, чи готова дитина до школи?

Як визначити, чи готова дитина до школи?

Як зрозуміти, чи готова дитина до школи? Чи зможе спокійно всидіти на уроці? Чи раннє переселення з ігрового майданчика за парту не зіпсує дитинство? А може, навпаки: раніше — краще? Ця одвічна дилема приправляється гострим соусом з суперечливих думок родичів і знайомих. Нескінченний баттл реплік: «Встигне ще замучитися уроками, дай дитині погуляти» vs «Не піде в школу вчасно — буде до весілля за партою сидіти». Кого слухати? Як правильно вчинити? Давайте розберемося.

В якому віці віддати дитину до школи?

Спойлер: однозначної відповіді не існує, кожен випадок — унікальний. Тільки батьки можуть вирішити, в шість або сім років дитині час поповнювати ряди першокласників. Яке б рішення ви не прийняли, воно буде правильним, але потрібно врахувати деякі нюанси.

Інтелектуальна готовність до школи передбачає здатність дитини до узагальнення, порівнювання об'єктів, визначення їх основних ознак і вміння робити висновки. Відмінним тренуванням буде рішення простих задачок із спеціальних збірників для дошкільної підготовки. Знання букв і цифр, форм і кольорів, підготовка руки до письма — базові навички, без яких буде важко.

Соціально-психологічна готовність дитини до школи

Життя першокласника — це не тільки нові знання. Це — повноцінне життя зі своєрідним укладом. Тому, окрім класичного знання букв і цифр, важливо опрацювати наступні навички:

  • Уміння слухати і концентрувати увагу.
  • Навички спілкування з однолітками і старшими (вчителями).
  • Здатність контролювати поведінку.
  • Самостійність (вміння вчасно перевзутися в «змінку» перед фізкультурою; акуратно скласти речі в роздягальні; знайти потрібний кабінет, якщо відбився від компанії; не соромитися купити булочку в їдальні, коли зголоднів).
  • Уміння просити про допомогу (сказати вчителеві, якщо щось заболіло; швидко зреагувати на появу незнайомця, який просить пройти за ним і т.д.)

Головний критерій — не календарний вік, а інтелектуальна та психологічна готовність до школи. Потрібно відсторонитися від упереджень оточуючих і зрозуміти, що дитина не повинна «змагатися» з дітьми ваших приятелів. Готова до школи? Відмінно. Не готова? Чудово! Якщо малюкові занадто складно дається дисципліна і концентрація уваги – можливо, не варто змушувати вчитися з-під палки. Вірогідно, йому потрібно ще трошки часу. Якщо сумніваєтеся — відвідайте дитячого психолога: фахівець допоможе вибрати правильну стратегію.

Готуємося заздалегідь

Підготовка до школи починається не за місяць до шкільної лінійки. Це - поступовий процес, який включає в себе формування режиму дня.

Шкільні вправи і завдання — не найскладніше в порівнянні з раннім підйомом, якщо дитина звикла ніжитися в ліжку до обіду. Першокласнику буде набагато легше влитися в новий розпорядок дня, якщо організм звикне до шкільного режиму завчасно.

З батьківською підтримкою - і навчання в радість

Як би ви не старалися ідеально підготувати дитину до школи, важливо вчасно відключити батьківський перфекціонізм. У першому класі діти тільки вчаться вчитися. Головне — підтримка і розуміння близьких. Прислухайтеся до своїх дітей, допомагайте знайти позитив у навчанні. Настрій батьків і вміння мотивувати дитину — набагато важливіше за те, в 6 або 7 років дитина піде в школу.

Пробудити мотивацію до навчання допоможе яскрава канцелярія Kite. Ортопедичні рюкзаки з популярними мультгероями - якісні, зручні і безпечні. Барвисті принти з улюбленими персонажами сприятимуть підвищенню психологічного комфорту і кожен день будуть піднімати настрій. Першокласники, вчорашні вихованці дитячих садків — ще такі маленькі і вразливі. Елементи гри в шкільному навчанні їм вкрай необхідні. Вчитися набагато цікавіше, коли поруч з тобою — зображення казкових друзів з мультиків.

Анатомічна конструкція, високоякісні матеріали — перевага рюкзаків Kite: комфорт для спини важливий так само, як і позитивний підхід.

Прислухайтеся до своєї дитини, налаштовуйтесь на позитивну хвилю - і дилема «школа або садочок» вирішиться з найкращим результатом.

Схожі публікації

Як дитині знайти друзів у школі та почуватися впевнено
Як дитині знайти друзів у школі та почуватися впевнено

Важливо пам’ятати: школа — це не тільки про навчання, а й про формування соціальних навичок.

Читати статтю
Сучасні правила етикету для дітей
Сучасні правила етикету для дітей

Вчити правила етикету з дітьми найкраще в ігровій формі, дотримуючись схеми: «Розповісти — показати — зробити разом». Гарні манери завжди...

Читати статтю
Drawer Title

Kite використовує cookie-файли для підвищення ефективності роботи з сайтом. Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів. Детальніше в Політиці конфіденційності.

Подібні продукти