Ru Ua
Важливість фінансової грамотності для розвитку дитини: чому з дитинства важливо формувати правильне ставлення до грошей

Важливість фінансової грамотності для розвитку дитини: чому з дитинства важливо формувати правильне ставлення до грошей

16.10.2023

В сучасному світі володіння азами фінансової грамотності є ключем до стабільного і комфортного життя. Все більше родин приділяють увагу навчанню своїх дітей мистецтву раціонального поводження з грошима. І цей процес важливо почати якомога раніше. Необхідно пояснювати дитині, що таке гроші, звідки беруться та чому вони є необхідними для кожної людини в суспільстві.

Діти часто не розуміють цих речей, бо ще не мають знань та досвіду у цій сфері.

Інколи батьки уникають грошових питань, вважаючи, що це стосується виключно дорослих. Але якщо підійти до цього питання з креативністю та терплячістю, діти з раннього віку будуть вчитися важливим речам, що в подальшому допоможе уникнути багатьох проблем та розчарувань.

Замість імпульсивного «Ну купи-и-и-и-и-и-и-и-и!» постає цілком логічне «скільки коштів мені треба накопичити, щоб придбати це?».

І якщо мова йде про щось дороге та не дуже актуальне для дитини, то, можливо навіть: «чи це точно мені потрібно?». У випадку ствердної відповіді, замість деструктивного емоційного тиску на батьків дітлахи будуть поступово вчитися зважувати пріоритети, оцінювати час та рахувати кошти. Такий підхід також допоможе усвідомлювати цілі та прагнення, краще розуміти себе та свої бажання.

Головне – все робити з любов’ю та розумінням, в цікавій ігровій формі, зрозумілою для малечі мовою.

Скарбнички Kite

Формування здорового відношення до грошей. Дитячі скарбнички – перший крок на шляху до фінансової грамотності

Простий, але ефективний спосіб почати формування відношення до грошей – це використання дитячої скарбнички. Даючи дитині можливість самостійно зберігати гроші, ви навчаєте берегти та цінувати їх. Дитина вчиться помічати причинно-наслідкові зв’язки: "Я виконував завдання, допомагав батькам тощо, і отримав гроші, які я можу зберегти або витратити."

Скарбничка також надає можливість навчити дітей тримати особистий бюджет. Дитина починає розуміти, що гроші – це обмежений ресурс, який потрібно зважено розподіляти між своїми потребами та бажаннями.

Переваги використання дитячих скарбничок:

 • Розвиток відповідальності. Діти вчаться бути відповідальними за свої гроші, навчаючись зберігати і керувати ними.
 • Розуміння цінності грошей. Діти, які зберігають гроші в скарбничці, швидше навчаються цінності фінансів. Вони починають розуміти, що на певні речі потрібно заощадити, і що купівля чогось може вимагати від них відкладати інші бажання.
 • Виховання терпіння та дисципліни. Заощаджування – процес, який вимагає часу. Діти вчаться терпінню, очікуючи, поки вони не зберуть достатню суму для купівлі бажаного. Це також стимулює розвиток дисциплінованості.
 • Орієнтованість на майбутнє. Використання скарбнички допомагає формувати у дитини звичку заощаджувати і в майбутньому. Це навичка, яка буде корисною протягом усього життя.

Гаманці Kite

Власний гаманець – хранитель кишенькових грошей

Купуючи дитині особистий гаманець, ви навчаєте її самостійності. Це важливий крок у формуванні фінансової відповідальності.

Дитина вчиться робити осмислені вибори, коли витрачає гроші, і це допомагає розуміти, що кожен вибір має свої наслідки.

 • Навички бюджетування. Управління власними грошима може навчити дитину веденню бюджету.
 • Пунктуальність та уважність. Володіння власним гаманцем є важливою частиною підготовки дитини до дорослого життя, де потрібно уважно слідкувати за своїми речами та фінансами.
 • Рішучість. Коли дитина має власний гаманець, вона навчається приймати власні рішення щодо витрат.
 • Підвищення самооцінки. Володіння власними грошима може підвищити самооцінку дитини, оскільки вона відчуває довіру до себе.
 • Розвиток математичних навичок. Використання гаманця тренуватиме вміння рахувати гроші та робити прості арифметичні операції.

Планери Kite

Планування витрат і доходів. Настінний планер – кращий помічник у візуалізації цілей

Планер для дитини може стати ще одним інструментом для формування фінансової свідомості. Він допоможе вести облік витрат і доходів, а також планувати, на що витрачати гроші в майбутньому. Планування – це важлива складова частина фінансової грамотності, яка допомагає розуміти, що необхідно не просто жити сьогоденням.

Планер може служити відмінним практичним інструментом для навчання дітей основам математики, планування і ведення бюджету. А також формує такі важливі риси, як:

 • Організованість. Настінний планер допомагає дітям передбачати свої витрати та привчає до систематичності.
 • Цілеспрямованість. Діти навчаються встановлювати фінансові цілі (наприклад, скільки грошей є потрібно, щоб купити певну іграшку), а потім – слідкувати за своїм прогресом в планері.
 • Мотивація. Візуалізація фінансових цілей і процесу заощадження може бути потужним мотиватором для дітей.
 • Розуміння понять витрат та прибутку, а також їхнього співвідношення. Планер допомагає дітям розібратися у поняттях "витрати" і "прибуток", створюючи основу для розуміння більш складних економічних концепцій у майбутньому.

Навчання дітей розумінню грошей відкриває двері до здорового ставлення до фінансів в майбутньому. Такі прості інструменти як дитяча скарбничка, планер і особистий гаманець допоможуть дитині стати відповідальною, самостійною та успішною.

Автор: Олена Шарандак

Схожі новини
Як доглядати за термосом, термочашкою та пляшечкою Kite
27.11.2023

Ознайомтеся з інструкцією, щоб отримувати максимальну користь та радість від користування термосами, термокружками та пляшечками для води Kite.

Читать
Світловідбивайки Kite – сяюче розмаїття аксесуарів, що подбає про вашу безпеку
13.11.2023

Ці аксесуари є надзвичайно важливими для безпеки на дорозі, адже виконують рятівну місію.

Читать
Як читати, щоб отримати з книги максимум користі
01.11.2023

Сьогодні ми розглянемо, як читати, щоб розкрити потенціал кожної книги на повну та засвоїти максимум матеріалу.

Читать
Які матеріали обрати для юного художника
06.10.2023

Якісні матеріали для малювання відкривають двері до світу креативності.

Читать
Як творчість впливає на дитину: кілька слів про користь малювання
11.03.2023

Нестримне прагнення до малювання, вражаючі креативні здібності та унікальне «авторське» бачення світу: це – суперздібності, притаманні кожній дитині. І їх реалізація – природна потреба особистості.

Читать
Як складати плани, щоб бути продуктивним? Корисні поради та лайфхаки
02.02.2023

Насолоджуйтесь плануванням та втілюйте найсміливіші мрії разом з канцелярією Kite!

Читать
Збираємо першокласника до школи з Kite
18.08.2022

Що потрібно першокласнику? Яке шкільне приладдя купити в 1 клас? Відповіді на ці питання у нашій статті. З Kite підготовка до школи — в радість.

Читать
Ланчбокси Kite: час підкріпитися!
08.09.2021

Щоб успішно навчатися, займатися улюбленими хобі і всюди встигати, потрібні не тільки бажання та старанність, а й ... сили! Графік сучасної дитини часом перенасичений подіями, заняттями та обов'язками. Уроки, секції, гуртки, репетитори, факультативи, спорт. При такому завантаженні потрібна своєчасна і ґрунтовна «підзарядка». З Ланчбоксом Kite ви можете подбати про те, щоб дитина ніколи не була голодною.

Читать
З парасольками Kite ви полюбите дощ!
31.05.2021

Землю вкриває прозоре намисто з дощових краплинок, по дахах барабанить ритмічний природний бітбокс, а листя дерев так наситилося вологою, що ніби перетворилося на воскове. Естетика дощового дня відчувається як найвища благодать, коли спостерігаєш за нею із затишного сухого закуточку.

Читать
Як не втратити дитину у віртуальному світі
21.01.2021

Віртуальне життя таке цікаве! Здається, якщо дозволити, то дитина цілодобово буде «зависати» в смартфоні або планшеті. Повністю заборонити — не вихід. У цифрову епоху це неможливо, та й не потрібно. Як же тоді конкурувати з віртуальним світом і повертати дитину в реальність?

Головне пам'ятати, що ви у всьому для дитини приклад.

Читать
Як допомогти дитині з дистанційним навчанням. 3 поради від Kite
14.01.2021

Про те, що у дитини має бути гаджет, мобільний або домашній інтернет і йому може знадобитися допомога з установкою програм, налаштуванням звуку, входом в програми — розповідати не будемо. Певно, що вже все це пройшли.

Поговоримо про те, що допоможе вашій дитині витримати 5-6 годин домашнього навчання.

Читать